SILVER & METAL / Silver / Spira 13891033
nr 1389 1033
Spira
silver, 19th century. Height: 47 cm, weight: 124g, ej stämplar.
silver, 1800-tal. Höjd: 47 cm, vikt: 124g
Condition: ej stämplar
Withdrawn
Monday April 5 2021
at 18:56:52
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver